• PL
 • Parapet marmurowy w mieszkaniuParapet to jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych we wnętrzu. Powinien tworzyć spójną całość z oknem, podłogą oraz drzwiami, a przede wszystkim być wytrzymały, łatwy w czyszczeniu i świetnie prezentować się mimo upływu lat. Materiałem, który spełni wszystkie te wymagania i zapewni nam maksymalne zadowolenie, jest marmur oraz granit – nie bez powodu są one uznawane za jedne z najpiękniejszych i najbardziej odpornych skał, z powodzeniem stosowany w budownictwie od starożytności.

  Marmur i granit – solidny i wytrzymały 

  Parapet z marmuru lub granitu to gwarancja najwyższej jakości. Są bardzo trwałe, odporne na zarysowania, wilgoć i skrajne temperatury. Idealnie sprawdzają się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (po zastosowaniu odpowiedniej impregnacji). Marmur czy granit prezentuje się szlachetnie i zachowuje swój pierwotny wygląd przez długi czas – kupując parapet z marmuru/granitu, możemy być pewni, że to inwestycja na lata. W przeciwieństwie do parapetów plastikowych czy drewnianych parapety kamienne nie ścierają się, nie butwieją ani nie zmieniają koloru. 

  Parapety z granitu i marmuru są łatwe w czyszczeniu 

  Kolejnym atutem marmurowych oraz granitowych parapetów jest łatwość w czyszczeniu. Jeśli zauważymy, że parapet się zabrudził, wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką, żeby odzyskał blask. Do czyszczenia nie potrzebujemy specjalistycznych środków ani nabłyszczaczy – w perspektywie lat możemy więc wiele oszczędzić, decydując się na marmur. Parapety granitowe i marmurowe to idealne rozwiązanie zarówno do mieszkania, jak i na zewnątrz – łatwe w czyszczeniu nie będą sprawiały kłopotu, a staną się ważnym elementem dekoracyjnym, czy to pomieszczenia, czy elewacji.

  Parapety kamienne a kwestie ekologiczne

  Parapet marmurowy na zewnątrz

  Urządzając nasze domy czy mieszkania, coraz częściej zwracamy uwagę również na kwestie ekologiczne. Ważne jest dla nas, żeby zastosowane w trakcie budowy materiały nie szkodziły środowisku ani naszemu zdrowiu. Decydując się na kamienny parapet, możemy być pewni i jednego, i drugiego. Marmur czy granit jest materiałem w pełni naturalnym – twardą, solidną i wyjątkowo piękną skałą, którą już w starożytności stosowano w budownictwie. Nie zawiera żadnych szkodliwych, syntetycznych substancji ani barwników – jest w pełni ekologiczny. To doskonały wybór nie tylko jeśli chodzi o funkcjonalność i estetykę, ale również dbałość o najbliższe otoczenie i dobre samopoczucie naszych bliskich. 

  Niezwykła estetyka parapetów z marmuru oraz granitu

  Co jeszcze przemawia za kamienny parapetem w mieszkaniu? Przede wszystkim względy estetyczne. Trudno o bardziej elegancki i szlachetny materiał niż marmur, a także granit. Ten kojarzy nam się ze stabilnością, wysoką jakością, dostojeństwem. Montując parapety z kamienia naturalnego – czy to od wewnątrz czy od zewnątrz – możemy być pewni, że dodamy naszemu domu szyku. Marmur i granit świetnie się prezentuje, wspaniale współgra z innymi materiałami, nie traci szlachetnego wyglądu z upływem czasu. Parapet z zamontowany od wewnątrz będzie stanowił nie tylko wytrzymałe wykończenie, ale też elegancką półkę na kwiaty czy inne dekoracje – decydując się na wybór tego materiału, możemy całkowicie zrezygnować z firanek i zasłon. Granitowy parapet ozdobiony storczykami, świecami czy ramkami ze zdjęciami będzie efektowną dekoracją każdego mieszkania. 

  Parapety marmurowe i granitowe to doskonała inwestycja

  Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie zalety marmurów oraz granitów, a przede wszystkim ich wytrzymałość, okaże się, że jego cena jest wyjątkowo atrakcyjna. Montując parapety kamienne, możemy być pewni, że te zachowają doskonały wygląd przez lata, nie wymagając ani wymiany, ani nawet konserwacji, co w perspektywie czasu oznacza sporo oszczędności w porównaniu do tanich, mało solidnych materiałów.

  Siedziba firmy
  ul. Proszowska 109a, 32-700 Bochnia
  biuro@marmo.pl
  +48 14 611 31 93
  Produkcja i hurtownia
  Targowisko 482, 32-015 Kłaj
  targowisko@marmo.pl
  +48 12 284 00 25