• PL
 • 30.01.2018
  Parapet marmurowy czy granitowy?

  Przez całe życie dokonujemy - ważniejszych i mniej istotnych - wyborów. Wszystkie jednak powinno być poprzedzone dokładną analizą. Szczególnie to ważne, gdy budujemy lub remontujemy dom i zastanawiamy się, jakie dopasować elementy, aby całość nie była tylko ładna, ale i funkcjonalna. To istotne także, gdy kupujemy parapety. Muszą być solidne i trwałe, a jednocześnie estetyczne, takie jak parapety z kamienia - marmuru lub granitu. No właśnie, jaki materiał będzie lepszy?

  Więcej
  22.01.2018
  Jak czyścić schody z kamienia naturalnego?

  Projektując przyszłe lokum, warto zwrócić szczególną uwagę na materiały, które są bardzo trwałe. Jest to dość kusząca perspektywa jednorazowej inwestycji w surowiec, który wystarczy na długi czas intensywnego użytkowania. O czym mowa? Chodzi o schody z kamienia naturalnego, których zakup można określić właśnie mianem inwestycji na lata. Jak o nie dbać, by cały czas prezentowały się wzorowo?

  Więcej
  15.01.2018
  Kiedy warto wybrać kamień elewacyjny?

  Nie ma wątpliwości, że kamień elewacyjny może być doskonałą ozdobą każdego budynku. Przed wybraniem tego materiału trzeba sobie jednak zadać pytanie: kiedy ta opcja jest warta uwagi? To istotna kwestia, gdyż czasami zły dobór tworzywa, jak i jego niewłaściwych proporcji mogą skutkować efektem odmiennym od zamierzonego - brzydkim, nieestetycznym kamieniem. Jak więc sprawić, aby się nie rozczarować?

  Więcej
  06.09.2017
  Jak wytwarzany jest kamień naturalny?

  Kamień naturalny. Słowa te skłaniają do refleksji i nieodparcie wydobywają z zakamarków pamięci nie tylko najsłynniejsze zabytki starożytne, ale także budowle. Warto jednocześnie podkreślić, że ten materiał budowlany towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, chociaż współcześnie zmieniła się jego funkcja. 

  Więcej
  Siedziba firmy
  ul. Proszowska 109a, 32-700 Bochnia
  biuro@marmo.pl
  +48 14 611 31 93
  Produkcja i hurtownia
  Targowisko 482, 32-015 Kłaj
  targowisko@marmo.pl
  +48 12 284 00 25